Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ciemięga chce zrobić film o antyszczepionkowcach

Autor: Krystian Lurka |Data: 11.06.2019
 
 
Dawid Ciemięga, pediatra i zwycięzca w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" w "Sukcesie Roku", zbiera pieniądze na nagranie filmu o Stowarzyszeniu "Stop NOP". - Proepidemicy bezkarnie straszą rodziców, publikując nieprawdziwe informacje o szczepieniach, wprowadzają w błąd. Chcę zdemaskować metody, jakie wykorzystują - wyjaśnia Ciemięga. Zamierza zaprosić do nagrania Justynę Sochę, szefową organizacji.
- Stowarzyszenie "Stop NOP" i jego zwolennicy bezkarnie straszą rodziców, publikując nieprawdziwe lub niepotwierdzone informacje dotyczące szczepień i medycyny, wprowadzają w błąd, oczerniają lekarzy i osoby promujące wiedzę medyczną, promują przy tym hejt środowisk medycznych - mówi Dawid Ciemięga, pierwszy w Polsce lekarz, który pozwał antyszczepionkowców, i dodaje, że długo takie działania były nie tylko bezkarne, ale pozostały bez wyraźnego odzewu instytucji, które powinny powstrzymać możliwość rozpowszechniania pseudonaukowych i pseudomedycznych treści.

- Chcę nagrać film, aby pokazać, na czym polega działalność stowarzyszenia i jak manipuluje przekazem informacji - zapowiada lekarz.

Autor zapewnia, że film nakręci po godzinach pracy, kosztem wolnego czasu i nikt go nie sponsoruje. Na zysk nie liczy, bo utrzymuje się z pracy lekarza. Dokument nie ma jeszcze tytułu. Ma powstać w ciągu kilku miesięcy. Będzie do obejrzenia na YouTube. Ile pieniędzy potrzebuje? 50 tys. zł.

Zbiórka rozpoczęła się w sobotę (9 czerwca), do wtorku do godz. 14 uzbierano 31 tys. zł.

Chcesz wesprzeć lekarza finansowo? Kliknij w: Zrzutka.pl/FilmdokumentalnyoStopNOP.

Przeczytaj także: "Odra w Polsce. Przykład? Zachorował pięciomiesięczny chłopiec z Tychów" i "Ciemięga: Antyszczepionkowcy mnie wkurzyli".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe