Wyślij
Udostępnij:
 
 
Cieszyński: W połowie października ruszy pilotaż e-skierowań
Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.09.2018
 
 
- Pilotaż elektronicznych skierowań ruszy w połowie października - zapowiedział wiceminister Janusz Cieszyński i dodał, że pierwsze e-skierowania będą wystawione w grudniu lub styczniu.
- Pilotaż e-skierowań ruszy w połowie października, prawdopodobnie będzie to medycyna sportowa w Warszawie i szerzej w jakimś jednym średniej wielkości mieście - powiedział Cieszyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Poinformował, że wystawienie pierwszych e-skierowań jest planowane w grudniu lub styczniu. - Tak samo jak w przypadku e-recepty pilotaż zaczęliśmy w lutym, do maja trwała integracja z systemami - dodał.

Wiceminister powiedział, że podłączenie placówek do Platformy P1 nastąpi w przyszłym roku w ramach realizacji programu dotyczącego e-recepty. - Zakładam, że jest bardzo niewiele placówek, które nie wystawiają recept, a wystawiają skierowania - ocenił. Wystawianie elektronicznego skierowania, jak zaznaczył, zacznie obowiązywać od stycznia 2021 roku.

Przeczytaj także: "Cisza przed burzą".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe