Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Co z podwyżkami dla lekarzy – i nie tylko

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Prawo.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 01.03.2021
 
 
Zespół do spraw ochrony zdrowia działający przy RDS rozmawiał o nowej siatce płac. Resort przedstawił propozycje współczynników, od których zależy wysokość minimalnego wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia – udostępniamy prezentację dotyczącą przyszłych wypłat.
Zaproponowano, aby wszystkie podmioty lecznicze gwarantowały ustawowe poziomy wynagrodzeń zasadniczych od 1 lipca 2021 roku, a dodatkowo od tego dnia obowiązywać ma ustawowy mechanizm gwarancyjny zakazujący pogarszania warunków wynagradzania pracowników objętych do połowy 2021 r. regulacjami opartymi na odrębnym strumieniu finansowania. Chodzi o pielęgniarki, położne, ratowników medycznych i lekarzy posiadających specjalizację. Tych ostatnich obowiązuje do lipca 2021 roku „ustawa 6 proc.”, gwarantująca wynagrodzenie minimalne w wysokości 6750 zł, o ile zadeklarują, że nie będą pracować dodatkowo w innym podmiocie.Prezentację można oglądać wyłącznie na komputerach lub ściągając ją po kliknięciu: „Propozycje Ministerstwa Zdrowia”.

Spotkanie odbyło się 26 lutego. Na 2 marca zaplanowane jest kolejne – zmienia się jednak jego formuła. Dotychczas lekarze brali udział w zespole jako eksperci, bo ich organizacje nie są członkami Rady Dialogu Społecznego – tym razem rozmawiać będzie prezydium, a w jego pracach nie uczestniczą już eksperci.

O sprawie poinformowało też „Prawo.pl”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe