iStock

Coraz więcej uczelni chce kształcić lekarzy

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Rzeczpospolita
Medycynę w Polsce można studiować na 24 uczelniach – od kolejnego roku akademickiego ich liczba zwiększy się do 27. Większość z nich rozpoczęła działalność w ostatnich ośmiu latach.
Z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki – które publikuje „Rzeczpospolita” – wynika, że od roku akademickiego 2015/2016 resort wydał 15 pozwoleń na prowadzenie kształcenia na kierunku lekarskim. 12 uczelni już rozpoczęło kształcenie. W trzech kolejnych ma się ono zacząć od roku akademickiego 2023/2024. Chodzi o Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II, Akademię Mazowiecką w Płocku oraz Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Część placówek, które uzyskały pozwolenie na otwarcie kierunku lekarskiego, to uczelnie publiczne, ale sporo jest też prywatnych – na przykład Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie oraz Uczelnia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

– W kolejce czeka 12 kolejnych placówek, a wśród nich jest między innymi Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu – informuje „Rzeczpospolita”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.