Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rmx.news

Czeski minister zdrowia zrezygnował z pracy

Źródło: TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 22.09.2020
 
 
Do dymisji podał się minister zdrowia Czech Adam Vojtiech – w kraju od kilku tygodni rosną dobowe liczby zakażonych koronawirusem.
– Rezygnację przekazałem premierowi, chcę stworzyć przestrzeń do rozwiązania problemu epidemii koronawirusa. Bardziej zależy mi na tym kraju i zdrowiu ludności niż na urzędzie ministra – powiedział Vojtiech.
– Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uchronić ludzi przed chorobą, i śmiem twierdzić, że bardzo dobrze poradziliśmy sobie z jej pierwszą falą – dodał.

Pierwsze zakażenia SARS-CoV-2 zanotowano w Czechach 1 marca. We wrześniu notowano rekordowe bilanse dzienne – 8 września potwierdzono ponad tysiąc zakażonych, a 17 września ponad trzy tysiące. Od początku pandemii w kraju na Covid-19 zmarło 503 pacjentów.

Vojtiech, prawnik z wykształcenia i jeden z najmłodszych ministrów w czeskich rządzie, został szefem resortu zdrowia w grudniu 2017 r. w pierwszym gabinecie premiera Andreja Babisza. Utrzymał tekę w drugim rządzie, który został powołany w czerwcu 2018 r. Wcześniej zasiadał w zarządzie największego czeskiego państwowego ubezpieczyciela zdrowotnego. Jest posłem.

O sprawie poinformował TVN24.

Przeczytaj także: „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe