Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dadzą więcej pieniędzy dla szpitali częściej leczących ambulatoryjnie?
 
Działy: Aktualności
Resort zdrowia przygotowuje rozporządzenie, które ma zmienić sposób finansowania szpitali wchodzących w skład sieci. Więcej pieniędzy dostanę te placówki, które stawiają na leczenie pacjentów w ambulatoriach. Nowe zmiany w sposobie finansowania szpitali przyjętych do państwowej sieci mogą wejść w życie 1 stycznia.
- Projekt ma zostać przekazany do konsultacji społecznych do piątku (11 sierpnia) - informuje "RMF FM" i cytuje Konstantego Radziwiłła, który przekonuje, że zmiana ma wymusić na szpitalach zmianę podejścia w sposobie leczenia. Chorzy w miarę możliwości mieliby otrzymywać leki w punktach pomocy doraźnej, w których nie zapewnia się noclegu. – Żeby szpitale chętniej przyjmowały pacjentów właśnie w opiece ambulatoryjnej – tłumaczył minister.

Strumień pieniędzy płynących do danego szpitala będzie też większy w zależności od liczby certyfikatów jakości posiadanych przez daną placówkę. W tym wypadku będą liczyć się zarówno certyfikaty świadczące o poziomie leczenia, jak i na przykład te dotycząca działania przyszpitalnych laboratoriów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe