Wyślij
Udostępnij:
 
 
E-lekarz
 
Działy: Aktualności
CSIOZ uzyskało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) – faza druga”. W fazie drugiej nastąpi produkcyjne wdrożenie e-recepty i e-skierowania.
Projekt zgłoszono do oceny w ramach naboru dla działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” drugiej osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wartość projektu to 173 milionów złotych, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi 157.

Projekt P1 na podstawie decyzji Komisji Europejskiej został zaliczony do tak zwanych projektów fazowanych. Faza pierwsza projektu zakończyła się 31 grudnia 2015 roku. Obejmowała między innymi zaprojektowanie i wytworzenie produktów.

W fazie drugiej nastąpi produkcyjne wdrożenie i integracja produktów fazy pierwszej oraz udostępnienie usług publicznych, czyli między innymi:
- e-recepta,
- e-skierowanie,
- Internetowe Konto Pacjenta,
- udostępnienie danych o zdarzeniach medycznych,
- elektroniczna wymiana dokumentacji medycznej.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe