World Health Organization

Ghebreyesus ogłosił pandemię koronawirusa

Udostępnij:
- Doszliśmy do wniosku, że wirus COVID-19 może być już określony jako pandemiczny - poinformował sekretarz generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas środowej konferencji prasowej.
O ogłoszenie pandemii apelowano od dawna. Tedros Adhanom Ghebreyesus odpowiadał jednak, że nie ma jeszcze wystarczających przesłanek.

- Pandemia nie jest słowem, którego należy używać lekkomyślnie. Jeśli użyje się go niewłaściwie, można wywołać nieuzasadniony strach albo pogodzenie się z tym, że walka nie ma sensu, a to prowadzi do niepotrzebnego cierpienia i śmierci – usprawiedliwiał wahanie etiopski lekarz i polityk, który od 2017 r. kieruje pracami WHO.

Zapewniał, że oficjalne użycie po raz pierwszy słowa pandemia nie zmienia niczego w fachowych ocenach koronawirusa ani rekomendacjach WHO dotyczących jego zwalczania.

O sprawie poinformowały TVN24 i „Gazeta Wyborcza”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.