Wyślij
Udostępnij:
 
 
Mateusz Marek/PAP

Głosowano w sprawie wotum nieufności wobec ministra Szumowskiego

Autor: Krystian Lurka |Data: 02.06.2020
 
 
Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciła wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego – 18 posłów głosowało za, 17 było przeciw. Jak posłowie opozycji uzasadnili żądanie dymisji?
Barbara Nowacka przedstawiając wniosek zarzucała ministrowi Szumowskiemu nieprzygotowanie Polski, Ministerstwa Zdrowia i polskiego społeczeństwa na pandemię koronawirusa. Mówiła o brakach w szpitalach, związanych z niewystarczającą liczbą sprzętu ochronnego. Przywołała też sprawę maseczek sprowadzonych do Polski, które nie miały wymaganych dokumentów i nie spełniały norm.

- Minister nie dał rady, nie przygotował odpowiednio Polski na pandemię. To społeczeństwo zdało egzamin, ludzie szyli maseczki dla personelu medycznego, robili zrzutki i zbierali pieniądze na ochronę zdrowia – podkreślała Barbara Nowacka.

O czym jeszcze mówiono podczas posiedzenia?

Transmisję z posiedzenie Komisji Zdrowia można obejrzeć na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje/KomisjaZdrowia.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe