Wyślij
Udostępnij:
 
 
Facebook/TomaszGrodzki

Grodzki: 2 mld zł zamiast na rządową propagandę powinniśmy przeznaczyć na onkologię

Źródło: Twitter/TomaszGrodzki, Gazeta Wyborcza, TVN24
Autor: Monika Stelmach |Data: 13.02.2020
 
 
Senat odrzucił zmianę ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Tym samym prawie 2 mld zł rekompensaty nie zasili konta mediów publicznych. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że zgłosi poprawkę do budżetu, dzięki której te pieniędzy pójdą na onkologię. - Leczenie nowotworów jest ważniejsze niż propaganda - stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.
- Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, bo trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii - napisał w czwartek (13 lutego) rano na Twitterze marszałek Grodzki.

Narodową Strategię Onkologiczną rząd przyjął na początku lutego. Program ma na celu zwiększenie wykrywalności nowotworów, podniesienie jakości opieki onkologicznej i zwiększenie liczby onkologów. Na realizację programu przeznaczono 250 mln zł w 2020 r., przez kolejne trzy lata po 450 mln zł rocznie, a od 2024 do 2030 r. po 500 mln zł rocznie.

O sprawie poinformowały także „Gazeta Wyborcza” i TVN24.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe