Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Stępień/Agencja Gazeta

Ile zarabia lekarz? Szumowski podał przykład swojej żony

Źródło: RMF FM
Autor: Krystian Lurka |Data: 10.10.2019
 
 
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że jego żona, która jest doświadczonym anestezjologiem, zarabia 6 tysięcy złotych. - Jeśli pana syn zaraz po studiach zacznie pracę w warszawskiej korporacji, będzie dostawać niewiele mniej - wytknął ministrowi Robert Mazurek podczas rozmowy w RMF FM.
Łukasz Szumowski był w czwartek (10 października) gościem Roberta Mazurka w RMF FM, rozmawiali o zarobkach lekarzy.

- Ile zarabia pana żona? - zapytał dziennikarz.

- Na etacie zarabiała cztery tysiące złotych, przeszła na kontrakt i jej wypłata to około 6 tysięcy złotych. Nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali - powiedział minister.

Mazurek przyznał, że to nie są odpowiednie zarobki, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że żona ministra jest doświadczonym anestezjologiem. Wskazywał, że początkujący pracownik warszawskiej korporacji, zaraz po studiach, może liczyć na stawki, jakie wypracowuje dobry medyk, w którego rękach jest życie i zdrowie pacjentów.

- Zgadzam się z diagnozą, jest świetna. Tylko dlaczego przez lata nikt nic nie zrobił? - zdenerwował minister Szumowski. Dodał, że pensje lekarzy wcale nie są takie złe, bo specjalista z dwoma dyżurami w miesiącu może dostać około 12 tys. zł.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe