Wojciech Habdas/Agencja Wyborcza.pl

Izabela Leszczyna szefową resortu zdrowia? ►

Udostępnij:
Najpoważniejszą kandydaturą na ministra zdrowia jest Izabela Leszczyna – według nieoficjalnych informacji propozycję objęcia resortu dostała kilka dni temu.
– Izabela Leszczyna należy do grupy polityków, którym szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk z pewnością powierzy rządowe funkcje – twierdzi informator, na którego 16 listopada powołała się „Gazeta Wyborcza”, dodając, że tą funkcją w rządzie miałoby być stanowisko ministra zdrowia.

Izabela Leszczyna jest jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników Donalda Tuska. Od 2021 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Była posłanką i sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. W ostatnich wyborach dostała się do Sejmu, zdobywając 60 549 głosów.

Wcześniej mówiło się, że ministrem zdrowia może zostać Bartosz Arłukowicz, który już był nim w rządzie Platformy Obywatelskiej.

Podczas rozmowy o nowym rządzie w TVN24 na sugestię, że szefem resortu miałaby zostać Izabela Leszczyna, odpowiedział wymijająco.

– Pytanie o rząd jest pytaniem przedwczesnym – stwierdził.

– Iza jest bardzo miłą osobą, bardzo ją lubię. Często ze sobą dyskutujemy – dodał.Przeczytaj także: „Bartosz Arłukowicz ministrem zdrowia?”, „Zadania dla rządzących”, „Ochrona zdrowia socjalna czy rynkowa?”, „Minister zdrowia w randze wicepremiera” i „Zdrowotna opozycja – co po wyborach?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.