Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jak gruby powinien być portfel lekarza? Odpowiedzą w trakcie "Priorytetów 2018"

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.01.2018
 
 
Tagi: Priorytety
Podczas konferencji "Priorytety w Ochronie Zdrowia 2018" eksperci porozmawiają na temat wynagrodzeń lekarzy i kłopotów z kadrami. W trakcie jednej z sesji, obok siebie, zasiądą Józefa Szczurek-Żelazko, Jarosław F. Fedorowski, Ewa Borek, Krzysztof Hałabuz, Maciej Hamankiewicz, Bożena Janicka, Mateusz Jankowski i Irena Kierzkowska.
Konferencja odbędzie się w czwartek (11 stycznia) na Zamku Królewskim w Warszawie. Sesja pod tytułem "Ile powinni zarabiać lekarze?" rozpocznie się o godzinie 13.45 i potrwa do 14.45, w Sali Koncertowej. Moderatorem sesji będzie Jarosław J. Fedorowski, przewodniczący Rady Programowej „Menedżera Zdrowia”, prezes Polskiej Federacji Szpitali i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.

Paneliści to:
- Ewa Borek, prezes Fundacji My Pacjenci,
- Krzysztof Hałabuz, przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL,
- Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej,
- Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia,
- Mateusz Jankowski, wiceprzewodniczący Zespołu Młodzi Menedżerowie Medycyny przy PFSz,
- Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, członek zarządu Polskiej Federacji Szpitali,
- Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.

Liderzy opinii odpowiedzą na pytanie, co to jest adekwatne wynagrodzenie lekarza rezydenta i lekarza specjalisty. Zastanowią się, jak porównywać zarobki brutto, „na rękę", dyżury, stawki godzinowe, jak powinniśmy zachęcać lekarzy do wyboru specjalizacji deficytowych i jak monitorować czas pracy lekarzy oraz ich odpoczynek. Eksperci porozmawiają także o tym, w stosunku do których grup lekarzy należy wprowadzać równoważny czas pracy, a także nocnych dyżurach lekarskich i o tym, jak zachęcić lekarzy do pracy w Polsce.

Lista wszystkich panelistów i program w całości dostępny na stronie konferencji w zakładce: "Program".
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.