Wyślij
Udostępnij:
 
 
Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta

Jankowski: Nieporozumieniem jest obarczanie lekarzy winą za to, że wykonywanych jest za mało testów

Źródło: TVN24
Autor: Krystian Lurka |Data: 15.04.2020
 
 
- Nie znam lekarza, który nie chciałby zlecać testów jak największej liczbie pacjentów, którzy tego wymagają - podkreślił prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski, odnosząc się do wypowiedzi rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza, który zasugerował, że winę za małą liczbę testów ponoszą częściowo lekarze.
Wojciech Andrusiewicz powiedział we wtorek, że to nie minister zdrowia decyduje o wykonaniu testu u poszczególnych osób. - To, co my możemy robić i co robimy, to udostępnianie możliwości testowania. Testują, kierują na testy służby medyczne, stacje sanitarno-epidemiologiczne. A często jest tak, że nie wszyscy widzą wskazania u osób zgłaszających się na badania – dodał.

Skomentował to prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski w rozmowie z TVN24.

- Nie znam lekarza, który nie chciałby zlecać testów – przyznał prezes Jankowski. - Mówienie, że to lekarze ponoszą winę za to, że testów robimy za mało, to w mojej ocenie jest jakieś kosmiczne nieporozumienie. To, o czym informują przedstawiciele resortu zdrowia, nie koresponduje z tym, czego na co dzień doświadczają pracownicy medyczni – ocenił Jankowski.

Przeczytaj także: „Sośnierz: Na wojnie z koronawirusem potrzebny jest generał i śmiała strategia, na przykład moja”, „Prof. Flisiak: COVID-19 zawita wkrótce do każdego szpitala” i „Prof. Simon: Nie jesteśmy przygotowani na COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe