Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jarosław Pinkas odchodzi ze stanowiska wiceministra
Źródło: BL, Onet
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 08.03.2018
 
 
Premier przyjął dymisję Jarosława Pinkasa, sekretarza stanu w KPRM. Pełnił on funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji administracji właściwej w zakresie bezpieczeństwa żywności. Wcześniej Pinkas był wiceministrem zdrowia.
W poniedziałek Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. - Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej – przypomina Onet.

Zwolnienia zaczęły się w kancelarii premiera, ale nie objęły jeszcze Ministerstwa Zdrowia. W resorcie zdrowia pracuje siedmiu wiceministrów. Na dodatek minister Szumowski liczbę tę powiększył. Dzięki jego decyzji do grona sześciu wiceministrów dołączył kolejny, siódmy właśnie, czyli Janusz Cieszyński.

Według klucza zaproponowanego przez premiera minister Szumowski będzie musiał usunąć od 1,4 do 1,8 wiceministra. Zmiany już zapowiedział, ale jeszcze nie wprowadził ich w życie. Nie wiadomo jeszcze czy odejdzie jeden wiceminister zdrowia, czy też dwóch.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe