Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kępowicz: KE chce wymiany danych dotyczących opieki zdrowotnej ponad granicami
 
Działy: Aktualności
- Komisja Europejska chce zwiększenia dostępności i wymiany danych dotyczących opieki zdrowotnej między krajami UE. Nowe rozwiązania wpłynął na rozwój rynku i nowych technologii, poprawę jakości profilaktyki i czas reakcji na zagrożenia pandemiczne - przyznał Michał Kępowicz, dyrektor do spraw relacji zewnętrznych Philips Health Systems Poland & Baltics.
Komisja Europejska zamierza wykorzystać potencjał dotychczasowych praktyk swobodnego przepływu danych nieosobowych w ramach jednolitego rynku cyfrowego. - Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie dostępności danych z różnych sektorów działalności państwowej, dla obywateli i administracji w celach badawczych, profilaktycznych i reformowania systemów opieki zdrowotnej - przyznał Michał Kępowicz w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

Dyrektor do spraw relacji zewnętrznych Philips Health Systems Poland & Baltics omówił pomysł Komisji Europejskiej i odpowiedział na pytanie, czy Polska jest przygotowana na wprowadzenie planu.

Rozmowa Krystiana Lurki z Michałem Kępowiczem do obejrzenia poniżej:

Wywiad został przeprowadzony 26 kwietnia podczas drugiego Kongresu Zdrowia Pracodawców RP.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe