Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kolek o nowym premierze: Nie będzie żadnych zmian w polityce zdrowotnej
 
Działy: Aktualności
- Brak ogólnej woli politycznej na poważne traktowanie zdrowia, uznanie, że zdrowie jest kolejnym problemem do rozwiązania, obserwujemy od wielu lat. Śmiem twierdzić, że nie będzie żadnych zmian - przyznaje wicemarszałek województwa opolskiego w rozmowie "Menedżerem Zdrowia".
Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego:
- Prawo i Sprawiedliwość ma prawo dokonywania zmian na stanowisku premiera. Zawsze pojawia się jednak pytanie, jak wpłynie to na politykę rządzenia? Śmiem twierdzić, że nie będzie żadnych zmian w polityce zdrowotnej. Brak ogólnej woli politycznej na poważne traktowanie zdrowia, uznanie, że zdrowie jest kolejnym problemem do rozwiązania, obserwujemy od wielu lat.

Nadzieję jedynie mogą budzić wcześniejsze wypowiedzi premiera Morawieckiego wspierające sektor prywatny. Kłopot w tym, że w ochronie zdrowia dotychczas nie obserwowaliśmy takich działań. Wszyscy wiemy, że mamy znaczne niedobory kadr medycznych, więc musimy szanować posiadane zasoby i potencjał. Mam jednak obawy, że niezbędne, radykalne zwiększenie nakładów na zdrowie pozostanie w sferze marzeń, a obywatele naszego kraju będą karmieni informacją, że być może za kilka lat.

Podejrzewam, że jako człowiek z branży bankowej znający specyfikę zarządzania w korporacjach, pan premier Morawiecki będzie kontynuatorem idei, że system ochrony zdrowia trzeba wpierw uszczelnić. A to słyszymy od wielu lat. Źle się dzieje, że prowadzone są działania punktowe, gasząca powstające "pożary", które skłócają wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia, który jeśli ma być skuteczny, musi opierać się na zaufaniu pacjent-profesjonalistą medyczny. Dajmy szansę nowemu rządowi, lecz czasu niestety mamy bardzo mało.

Przeczytaj także:
- "Mądrala o nowym premierze: Powinien zrobić wszystko, aby "prywatni" mogli leczyć korzystając ze środków publicznych",
- "Janczewska-Radwan o premierze Morawieckim, ekonomii i dyskryminacji podmiotów prywatnych",
- "Mołdach: Kiedy pan Morawiecki zostanie premierem, ministrowie będą mieli trudniej"
- "Jędrzejczyk o nowym premierze i zmianach w systemie".


Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe