Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł: Pozostanę senatorem i lekarzem. A system nadal potrzebuje pieniędzy
 
Działy: Aktualności
- W ochronie zdrowia niewątpliwie brakuje pieniędzy, ale podkreślę, że wzrost nakładów na zdrowie nastąpi w najbliższych latach. Na pewno system należy nadal porządkować. Sieć szpitali działa, a postulaty rezydentów są zbieżne z zapoczątkowanymi działaniami resortu - mówi Konstanty Radziwiłł, były minister zdrowia, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".
- Nie sądzę, żeby protest rezydentów był przyczyną zmian na stanowisku ministra. Rezydenci w swoich postulatach domagają się większych nakładów na ochronę zdrowia, a to już następuje, podobnie jak zaproponowano wzrost wynagrodzeń rezydentów. Wiele rzeczy było realizowanych nie dlatego, że ktoś się tego domagał, ale dlatego, ze było to potrzebne - twierdzi Konstanty Radziwiłł.

Były minister uważa również, ze z czasem wyniki leczenia w polskich szpitalach staną się jawne. - Chciałbym stworzenia w Polsce agencji zajmującej się jakością w opiece zdrowotnej i mam nadzieję, że ten kierunek będzie kontynuowany przez nowego ministra - wskazuje Radziwiłł.

Rozmowa z Konstantym Radziwiłłem do obejrzenia poniżej:
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe