Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Kryzysu lekowego w Polsce nie ma ►

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
18 października w Ministerstwie Zdrowia zorganizowano konferencję prasową dotyczącą dostępności do leków w Polsce – wziął w niej udział wiceminister Maciej Miłkowski, który stwierdził, że „jest problem z dostępnością poszczególnych leków, ale sytuacja nie odbiega od normy”.
Ostatnio mówi się o tym, że brakuje lekarstw – niektóre leki były niedostępne w aptekach, na przykład antybiotyki.

– Są problemy z poszczególnymi lekami, ale sytuacja nie odbiega od normy – powiedział Maciej Miłkowski. Dodał, że „problemy są bardzo zróżnicowane”. – Między innymi są związane z zakończeniem produkcji lub wynikają z decyzji biznesowych. Widać to na przykładzie starszych leków, w przypadku których producenci rezygnują z produkcji na rzecz leków bardziej nowoczesnych, z wyższymi marżami – wyjaśnił wiceminister, dodając, że „problemy z dostępnością wynikają też z sytuacji geopolitycznej, problemów technicznych oraz na przykład z zanieczyszczenia niektórych serii leków”.

– Czasowe braki antybiotyków były efektem złego oszacowania zapotrzebowania przez producentów – poinformował wiceminister Maciej Miłkowski podczas konferencji prasowej, zapewniając, że „kryzysu lekowego w Polsce nie ma”.

Konferencja wiceministra zdrowia w całości do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „Dla kogo czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19?”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.