Krzysztof Łanda na celowniku CBA

Udostępnij:
Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzi oświadczenia majątkowe wiceministra zdrowia. - Kontrola dotyczy oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2015 i 2016 oraz badania ograniczeń wynikających z tak zwanej "ustawy antykorupcyjnej" - wyjaśnił Piotr Kaczorek z CBA.
- Analiza oświadczeń majątkowych Łandy wzbudziła wątpliwości CBA - informują dziennikarze radia "RMF FM", którzy jak pierwsi powiadomili o kontroli. Po wszczęciu procedury agenci CBA uzyskają dostęp do wyciągów z kont bankowych wiceministra oraz będą mogli zwrócić się o udostępnienie informacji dotyczących innych aktywów będących w jego posiadaniu.

Według informacji "RMF FM" minister zdrowia chciał, żeby doszło do kontroli oświadczeń Łandy. Ma to związek z wcześniejszymi doniesieniami medialnymi o niejasnych powiązaniach wiceministra z koncernami farmaceutycznymi.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.