Wyślij
Udostępnij:
 
 
Mądrala: Zacznijmy debatę o podmiotach prywatnych w zdrowiu
 
Działy: Aktualności
– Kryzys w ochronie zdrowia to nie tylko protesty niezadowolonych pracowników systemu. Trudno pominąć także kontekst pracodawców – mówi Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP. I proponuje debatę o prywatnych podmiotach w ochronie zdrowia.
- Głośna ustawa o sieci szpitali nie skróciła kolejek, a w praktyce może wyeliminować część prywatnych świadczeniodawców z rynku, co nie ma wiele wspólnego z odpowiedzialnym podejściem do rozwoju sektora opieki zdrowotnej – zauważa Andrzej Mądrala w komentarzu dotyczącym powołania nowego ministra zdrowia.

Jego zdaniem nie dostrzega się przy tym, jak bardzo – wobec oczywistych niedomagań systemu publicznego – prywatne placówki odciążają sektor publiczny. Nie sposób pominąć faktu, że są w awangardzie podnoszenia jakości i innowacyjności udzielanych świadczeń, a co za tym idzie poprawy stanu zdrowia Polaków.

- Obiecane, znaczące środki finansowe na kontrakty dla szpitali prywatnych to na dzisiaj wielka niewiadoma. Rozpoczęcie odważnej debaty na temat miejsca ośrodków niepublicznych w całym systemie i dostrzeżenie ich bardzo istotnej roli w procesie opieki nad pacjentami to ważny krok, jakiego oczekujemy od Ministra Szumowskiego – podsumowuje Andrzej Mądrala.
.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe