Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Marcin Czech ocenia projekt ustawy o Funduszu Medycznym

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 26.06.2020
 
 
Tagi: Marcin Czech
– Projekt ustawy o Funduszu Medycznym zawiera wiele dobrych rozwiązań refundacyjnych, zapisanych między innymi w polityce lekowej państwa, jak szersze stosowanie RSS i utworzenie rejestrów medycznych. Jednak część zapisów jest niejasnych i wydaje się nie mieć uzasadnienia – przyznaje były wiceminister zdrowia prof. Marcin Czech.
Marcin Czech o projekcie mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– Nowe kompetencje AOTMiT to dublowanie części zadań Ministerstwa Zdrowia. Nie wiem też, jak AOTMiT miałby wykonywać „horizon scanning”, czyli oceniać potencjał nowych molekuł będących w rozwoju w laboratoriach na świecie. Przyznając nowe kompetencje Komisji Ekonomicznej, należałoby ją „dozbroić” w wiedzę o HTA i umiejętność profesjonalnych negocjacji – ocenia prof. Czech.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Ustawa o Funduszu Medycznym”.

Przeczytaj także: „Tadeusz Jędrzejczyk ocenia projekt ustawy o Funduszu Medycznym” i „Andrzej Duda o Funduszu Medycznym”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe