Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marian Zembala obejmuje ster Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Serca i Torakochirurgów
 
Działy: Aktualności
Swoją kadencja rozpoczął w trakcie kończącego się właśnie we Wiedniu kongresu tej organizacji. Przed nim żaden Polak nie stał na czele towarzystwa.
Europejskie Towarzystwo Chirurgii Serca i Torakochirurgii zrzesza lekarzy specjalistów, naukowców, pielęgniarki oraz innowacyjne firmy produkujące sprzęt z dziedziny chorób serca, płuc i naczyń. Wyboru Zembali dokonało w październiku ub. roku. – Przyjąłem to jako wyraz uznania dla polskiej kardiochirurgii – mówił wtedy.

Teraz, po rocznym okresie sprawowania funkcji prezesa-elekta, Marian Zembala obejmuje właściwe rządy.

Prof. Marian Zembala był ministrem zdrowia. Przede wszystkim jednak znany jest jako wybitny kardiochirurg, transplantolog i dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Lekarzem został gdy 1974 roku z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. I z tym miastem początkowo związał swoją karierę – pracował w Klinice Chirurgii Serca uczelni, którą ukończył.

Doświadczenie międzynarodowe zdobywał na stażu naukowym w Holandii. Został człowiekiem Zbigniewa Religi: w 1985 podjął pracę w utworzonej wówczas Katedrze i Klinice Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Specjalizował się następnie w zakresie kardiochirurgii.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe