Wyślij
Udostępnij:
 
 
Morawiecki o tym, że ze służby zdrowia środki wypływają na prawo i lewo
Źródło: BL, Niezalezna.pl
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.04.2018
 
 
- Będziemy na pewno miesiąc po miesiącu, kwartał po kwartale, nie tylko finansowali coraz bardziej naszą służbę zdrowia, ale też chcemy ją uszczelnić - zapowiada premier Mateusz Morawiecki.
- Wiele środków wypływa na prawo, lewo - powiem tak kolokwialnie – dodaje.

- Matusz Morawiecki spotkał się z wyborcami w podwarszawskim Grójcu. Jako przykład tego zjawiska wyciekania pieniędzy ze służby zdrowia, Morawiecki podał nadużycia dotyczące leków refundowanych i zwolnień lekarskich - opisuje portal "Niezalezna.pl".

- Dlatego wdrażamy elektroniczne zwolnienia, elektroniczne recepty, elektroniczne skierowania do lekarza. To zmieni służbę zdrowia w najbliższych paru latach – mówi Morawiecki.

Jak ocenia, zaniedbania w dziedzinie służby zdrowia są ogromne. - W ciągu ostatnich 20 lat z Polski wyjechało dwadzieścia parę tys. lekarzy - zaznacza Morawiecki. - To jest ogromna strata, bo wykształcenie każdego lekarza kosztuje od pół miliona do miliona - w zależności od tego, do którego momentu tę naszą kalkulację przeprowadzamy - dodaje szef rządu.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe