Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Na co będzie zbierać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Udostępnij:
- Na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupimy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, gramy na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej - zapowiedział Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawił również hasło nadchodzącego finału, to „Wiatr w żagle”. - Lecimy przed siebie, łapiemy ten dobry wiatr - przyznał.
- Gramy, ponieważ szpitale proszą o sprzęt. Gdyby nie prosiły, może byśmy zbierali na coś innego - powiedział Owsiak i wyjaśnił, że za zebraną kwotę kupione zostaną lampy, stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, inkubatory, respiratory, ultrasonografy, echokardiografy, mikroskopy z technologią 3D. - Uwierzcie mi, sprzęt niezwykle potrzebny - podkreślił szef WOŚP.

Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

Przeczytaj także: "175 938 717 złotych i 56 groszy", „Karetka-prezent” i „Owsiak: Będę grał z WOŚP, będę prezesem fundacji”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.