Wyślij
Udostępnij:
 
 
Na refundację więcej o 669 milionów złotych
 
Działy: Aktualności
Tagi: refundacja, leki, lek
O ponad 669 milionów złotych w stosunku do 2016 roku wzrośnie tegoroczny budżet na refundację. Tak wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2017 roku stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację.
- Z rozporządzenia wynika, że o blisko 168 milionów złotych (do 426) wzrosną środki na refundację leków dostępnych w aptece na receptę. Dodatkowe 16 milionów (wzrost do 24) przewidziano na leki z wybranych grup limitowych, dla których zmieniła się charakterystyka produktu leczniczego lub praktyka kliniczna - donosi "Rzeczpospolita" i informuje, że o 145,78 milionów wzrośnie finansowanie leków czy wyrobów medycznych, które nie mają swojego odpowiednika refundowanego w danym wskazaniu, czyli dla osób, których w Polsce dziś nie ma czym leczyć. Po zmianie środki na takie leki wzrosną do 218,62 mln zł. To szansa szczególnie dla pacjentów cierpiących na choroby rzadkie czy tych, którzy nie mogli skorzystać z innowacyjnego leku.

Rozporządzenie opublikowano w poniedziałek (8 sierpnia).

Projekt jest dostępny na stronie Rządowego Centrum Legislacji, w zakładce: "Projekt rozporządzenia ministra zmieniającego rozporządzenie w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2017 roku stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację".

Przeczytaj także: "Tadeusz Jędrzejczyk o rozporządzeniu zwiększającym budżet na refundację".
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe