Nasze babcie i nasi dziadkowie też upominają się o... telemedycynę

Udostępnij:
Jeżeli ktoś myśli, że starsi Polacy boją się nowinek, które niesie z sobą telemedycyn – tkwi w błędzie. Udowadnia to raport. Zgodnie z raportem „E-zdrowie oczami Polaków”, który przygotowała firma LekSeek Polska.
Według tego opracowania 75% osób w grupie wiekowej 50+ chciałoby otrzymywać receptę lekarską drogą elektroniczną, a niemalże 70% badanych w wieku powyżej 60 lat twierdzi, że rozwój telemedycyny, czyli formy świadczenia usług medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wpłynie pozytywnie na życie społeczne.

Ponad 65% Polaków uważa, że cyfryzacja służby zdrowia jest w Polsce słabo lub bardzo słabo rozwinięta. Negatywne oceny przyznają także osoby w wieku 50+ (71,6%), mieszkańcy największych miast (77%), ale także wsi (63%).

Jak zauważają respondenci LekSeek dokumentacja medyczna zajmuje lekarzom za dużo czasu – twierdzi tak 72% ankietowanych.

Ankietowani zostali także zapytani o ich wizję przebiegu przeciętnej refundowanej wizyty lekarskiej za 10 lat. Najwięcej z nich twierdzi, że będzie można umówić się na wizytę on-line, lekarz wszystkie informacje o pacjencie, jego historii i wynikach będzie posiadał w dedykowanym do tego e-systemie.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.