123RF

Nie będzie gabinetu dentystycznego w każdej szkole ►

Udostępnij:

Odpowiadając na pytanie o to, kiedy dentyści wrócą do szkół – co zapisano w programie Koalicji Obywatelskiej „Sto konkretów na pierwsze sto dni rządów” – minister zdrowia podkreśliła, że obietnica dotyczy opieki dentystycznej dla uczniów, a nie gabinetu stomatologicznego w każdej szkole.

– Zwiększyliśmy wycenę świadczeń w stomatologii. Jestem przekonana, że to będzie krok w dobrym kierunku. Nie wycofuję się z zapowiedzi opieki dentystycznej uczniów w szkołach podstawowych, tylko musimy ją dobrze przygotować pod każdym względem, także legislacyjnym – podkreśliła minister zdrowia Izabela Leszczyna 17 kwietnia w audycji Radia Zet.

Szefowa resortu zdrowia zapewniła, że punkt programu Koalicji Obywatelskiej mówiący o opiece dentystycznej dla dzieci w szkołach zostanie zrealizowany, ale poprzez opiekę stomatologiczną, a nie dzięki powstaniu w każdej szkole gabinetu dentystycznego.

– Już od września chcemy przeprowadzić szkołach przegląd uzębienia dzieci i informować rodziców, jakie ich pociechy mają problemy, co trzeba zrobić, dokąd można udać się do dentysty – dodała Izabela Leszczyna.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.