Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nie będzie postępowania dotyczącego stanowiska Sośnierza w sprawie szczepień. Dlaczego?
Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.10.2018
 
 
- Bo poseł Andrzej Sośnierz od lat nie wykonuje zawodu lekarza i nie jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej. Dlatego rzecznik odpowiedzialności zawodowej nie może zająć się tym, że zagłosował za dalszym procedowaniem projektu obywatelskiego, który ma znieść obowiązek szczepień - oświadczyła Alicja van der Coghen, rzeczniczka Śląskiej Izby Lekarskiej.
Rzeczniczka izby w przesłanej do Polskiej Agencji Prasowej informacji podała, że choć Sośnierz jest lekarzem, ukończył studia medyczne i tytuł lekarza przysługuje mu dożywotnio, to jednak zgodnie z rejestrem izby lekarskiej nie wykonuje zawodu lekarza od 2002 roku.

- W ocenie prawników nie jest też członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej, więc okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej w Katowicach nie może zająć się sprawą postawy pana posła w kwestii szczepień - wskazała van der Coghen.

Przeczytaj także: "Sośnierz: Nie jestem zwolennikiem demokracji, ale nie chcę blokować debaty o szczepieniach", "Ostrowski: Działam w interesie pacjentów, nie jestem z Ciemnogrodu i nie dam się zastraszyć izbie" i "Jarosław Pinkas: Szczepienie to nasz obywatelski obowiązek".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe