Wyślij
Udostępnij:
 
 
Niemcy przestrzegają polskie pielęgniarki przed patologicznymi warunkami pracy u siebie
 
Działy: Aktualności
Coraz więcej osób z Europy Wschodniej opiekuje się niemieckimi seniorami. Dokument pokazujący patologiczne warunki pracy opiekunek - również Polek - publikuje telewizja ARTE.
"Frankfurter Allgemeine Zaitung" w omówieniu telewizyjnego materiału pisze, że płaca opiekunek jest niewspółmierna do pracy, którą muszą świadczyć. Obsada personalna w domach opieki jest ciągle niewystarczająca, i że choć zapotrzebowanie na personel opiekuńczy w pełnym wymiarze godzin określają same kraje związkowe, to nadal w niektórych domach opieki brakuje personelu".

Jak pisze dziennik, kobiety z Europy Wschodniej setkami tysięcy przyjeżdżają do Niemiec by sprawować opiekę nad seniorami i osobami niedołężnymi. - Ale ta alternatywa często związana jest z wątpliwym modelem zatrudnienia i złymi warunkami pracy - wyjaśnia "Frankfurter Allgemeine Zaitung".

Przy okazji autorzy mówią o organizacjach, które powstały w Niemczech, a które chcą zapobiegać eksploatacji polskich kobiet w branży opiekuńczej, która mimo rosnącego popytu, nie została jeszcze uregulowana w sposób gwarantujący prawa każdej ze stron.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe