Wyślij
Udostępnij:
 
 
Niepracowity jak kontroler z Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego
Źródło: KL, Dziennik Gazeta Prawna, Mgr.farm, Twitter.com/MichałByliniak
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 02.02.2018
 
 
Ze wszystkich szesnastu wojewódzkich inspektoratów farmaceutycznych, tylko pięć przeprowadziło w ubiegłym roku kontrole poza godzinami pracy urzędu. Przedstawiamy zestawienie, z którego wynika, ile kontroli było przeprowadzonych przez konkretne Wojewódzkie Inspektoraty Farmaceutyczne po godzinie 16.
- Jest niepisana umowa, z której wynika, że my kontrolujemy od rana do godziny 16 i w tym czasie jest farmaceuta. Wieczorami inspektorzy nie pracują i właściciele aptek o tym wiedzą - mówi anonimowo jeden z inspektorów farmaceutycznych w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". "DGP" wyjaśnia, że brakuje, więc w części aptek, mimo obowiązku, nie ma ich przez cały czas.

Na doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej" reaguje aptekarski i zapowiada, że zwróci się do Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Najwyżej Izby Kontroli i wojewodów do weryfikacji informacji zawartych w artykule.

- Jednocześnie pytamy Wojewódzkich Inspektoratów Farmaceutycznych o liczbę kontroli obsady po godzinie 16, soboty, niedziele, święta i w porze nocnej i sankcjach nałożonych - zapowiada Michał Byliniak, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie.

Jak sytuacja wygląda w rzeczywistości? Sprawdziła to redakcja "Mgr.farm". Z szesnastu wojewódzkich inspektoratów farmaceutycznych, tylko pięć przeprowadziło w ubiegłym roku kontrole poza godzinami pracy urzędu, to jest w godzinach popołudniowych, w dni wolne, soboty i święta.

Liczba kontroli przeprowadzonych przez WIF poza godzinami pracy urzędów:
- województwo dolnośląskie - 0,
województwo kujawsko-pomorskie - 7,
województwo lubelskie - 0,
województwo lubuskie - 41,
województwo łódzkie - 0,
województwo małopolskie - 0,
województwo mazowieckie - 11,
województwo opolskie - 0,
województwo podkarpackie - 1,
województwo podlaskie - 0,
województwo pomorskie - 0,
województwo śląskie - 11,
województwo świętokrzyskie - 0,
województwo warmińsko-mazurskie - 0,
województwo wielkopolskie - 0,
województwo zachodniopomorskie - 0.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe