Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nostalgia antyszczepionkowców za 1940 rokiem
 
Działy: Aktualności
W Polsce zaczęły się pojawiać billboardy antyszczepionkowe. Można je zobaczyć między innymi przy trasie Inowrocław - Bydgoszcz. A w internecie trwa zrzutka na kolejne. Możliwe, że przez pomyłkę, ale fakt faktem: autorzy za idealny rok uznali czas… okupacji hitlerowskiej.
- Na jednym z billboardów widać czarno-białe zdjęcie dziecka z podpisem „1940” oraz drugie, kolorowe, z powbijanymi w głowę malucha dziesiątkami igieł strzykawek i datą „2017” – pisze „Polityka”.

Trudno podejrzewać antyszczepionkowców o to, by zrobili to intencjonalnie, ale rok, który podali na billboardzie za idealny dla szczepień w Polsce wybrali fatalnie. Był to pierwszy rok okupacji hitlerowskiej na zachodzie Polski, a sowieckiej na wschodzie. Polskich dzieci masowo umierały, także z braku odpowiedniej opieki lekarskiej.

Jakie jeszcze hasła antyszczepionkowcy wynieśli na sztandary-billboardy? „Więcej szczepień = więcej chorób?” – głosi wielki napis na plakacie, a obok widnieją słowa „alergie”, „nowotwory”, „astma”, „cukrzyca”, „choroby autoimmunologiczne”. Na innym billboardzie można z kolei przeczytać, że „badania wskazują, że to osoby szczepione, chorują częściej” (interpunkcja oryginalna). Najwyraźniej ruchy antyszczepionkowe postanowiły sięgnąć po wypróbowane metod aktywistów antyaborcyjnych, którzy też epatują ostatnio zdjęciami usuniętych płodów na billboardach.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe