iStock

Nowe wyceny i współczynniki

Udostępnij:
Minister zdrowia wybrał sposób sfinansowania podwyżek – to jeden z trzech wariantów zarekomendowanych przez AOTMiT. Wskazano do realizacji opcję najdroższą – tę za ponad 15 mld zł, w której zapisano zwiększenie pensji dla pracowników na etatach i na kontraktach, a także objęto skutki inflacji i wzrostu wycen w internie, chirurgii ogólnej i położnictwie.
5 czerwca minister zdrowia wybrał sposób sfinansowania podwyżek wynagrodzeń minimalnych w ochronie zdrowia przewidzianych od 1 lipca 2023 r.

Jakie konkretnie zmiany dla szpitali, przychodni, a także pracowników oznacza wprowadzenie wybranego wariantu? To opisano w raporcie przygotowanym przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – w którym opisano wszystkie propozycje finansowania.

Udostępniamy dokument w całości.Pismo można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając je po kliknięciu w: Obwieszczenie prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji z 5 czerwca 2023 roku.

Przeczytaj także: „Wybrany mechanizm nie zrekompensuje strat” i „Koszty pracy – temat nie do ogarnięcia przez organizatora systemu”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.