Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Opracowano standardy udzielania teleporad

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 30.07.2020
 
 
Minister zdrowia przekazał do konsultacji publicznych rozporządzenie dotyczące teleporady w podstawowej opiece zdrowotnej – ma zapewnić odpowiednie warunki realizacji teleporady i zagwarantować ten sam standard świadczeń przy zachowaniu bezpieczeństwa informacji medycznych przekazywanych drogą elektroniczną.
W dokumencie poinformowano, że standard udzielania teleporady ma zapewnić:
– udostępnienie i opracowanie przez świadczeniodawcę w miejscu wykonywania świadczeń oraz na swojej stronie internetowej informacji o zasadach udzielania teleporad,
– potwierdzenie tożsamość świadczeniobiorcy na podstawie danych przekazanych przez niego,
– zapewnienie poufności teleporady,
– poinformowanie świadczeniobiorcy o sposobie realizacji e-recepty, e-skierowania, orzeczeniu o czasowej niezdolności do pracy – w przypadku ich wystawienia oraz o możliwości założenia przez świadczeniobiorcę Internetowego Konta Pacjenta, gdy świadczeniobiorca nie posiada takiego konta, w celu ułatwienia dostępu do informacji medycznych przekazanych w ramach teleporady.

Projekt przygotował zespół kierowany przez doc. Agnieszkę Mastalerz-Migas, konsultant krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej i prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej”.

Przeczytaj także: „Agnieszka Mastalerz-Migas o teleporadach w POZ” i „TelePOZ się nie sprawdza”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe