Dzień dobry
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
Udostępnij
Redaktor: Milena Motyl

Pacjent zaatakował pielęgniarkę

123RF

W Szpitalu Kolejowym im. dr. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie pacjent rzucił się na udzielającą mu pomocy pielęgniarkę. Interweniowała policja. Kobieta znajduje się pod opieką lekarzy. 

Do zdarzenia doszło 1 maja na Oddziale Neurologii Szpitala Kolejowego w Pruszkowie – około godz. 6 pielęgniarka pełniąca dyżur została zaatakowana przez pacjenta, któremu udzielała pomocy.

Pacjent dotkliwie pobił pielęgniarkę

Zofia Czyż, przewodnicząca regionu mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, poinformowała, że pacjent dotkliwie pobił pielęgniarkę. – Jest po badaniu przez lekarza, który zalecił jej odpoczynek – przekazała. Poszkodowana pielęgniarka nie jest w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia.

– Sprawa została zgłoszona na policję, która interweniowała – powiedziała Czyż.

26-latek z zarzutem

Ataku na pielęgniarkę dopuścił się 26-letni mężczyzna. Po przewiezieniu na komendę usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej.

Agresor po policyjnych czynnościach został zwolniony. Podkom. Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji podkreślił, iż wcześniej lekarz wypisał 26-latka ze szpitala. Mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do trzech lat więzienia.

Kolejny atak na personel medyczny 

To kolejny atak na pracownika personelu medycznego.

29 kwietnia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zginął ortopeda lek. Tomasz Solecki. Lekarz został zaatakowany i dźgnięty nożem przez mężczyznę, który wtargnął do gabinetu podczas badania pacjentki. Mimo wysiłków personelu medycznego lekarza nie dało się uratować. Jak przekazał dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski, napastnikiem był pacjent niezadowolony z leczenia.

W styczniu podczas interwencji w Siedlcach zginął 62-letni ratownik medyczny, który został zaatakowany przez pijanego mężczyznę. Ratownik został zraniony za pomocą ostrego narzędzia, zmarł w drodze do szpitala.

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar poinformował, że w związku z nasilającymi się atakami na osoby związane ze służbą zdrowia jest przygotowany projekt zmian przepisów dotyczących ich ochrony.

Przeczytaj także: „Grożono mu śmiercią – sprawę umorzono”.

Menedzer Zdrowia facebook

Źródło:
PAP, Polsat News
Działy: Aktualności w Menedżer Zdrowia Aktualności
Tagi: pielęgniarka pobita atak na pielęgniarkę pacjent pacjent zaatakował szpital w Pruszkowie Pruszków Zofia Czyż Jacek Wiśniewski Tomasz Solecki Marcin Jędrychowski Adam Bodnar