Wyślij
Udostępnij:
 
 
Papież o rynku i pieniądzach w szpitalach
 
Działy: Aktualności
- Należy ustrzec szpitale katolickie przed niebezpieczeństwem stosowania logiki przedsiębiorstwa i rynku – napisał papież Franciszek w ogłoszonym w Watykanie orędziu na XXVI Światowy Dzień Chorego.
Dzień obchodzony będzie 11 lutego 2018 roku, ale tekst orędzia ogłoszono już dziś.

- Papież podkreślił, że posługa, jaką kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią – pisze portal "Niezalezna.pl".

- Macierzyńskie powołanie kościoła wobec osób będących w potrzebie i chorych urzeczywistniało się na przestrzeni jego liczącej dwa tysiące lat historii w przebogatej serii inicjatyw na rzecz chorych – zauważył.

Franciszek zwrócił uwagę na ofiarność tej posługi trwającej na całym świecie.

- W krajach, gdzie istnieją wystarczające systemy publicznej opieki zdrowotnej, działalność zgromadzeń katolickich, diecezji i ich szpitali oprócz zapewniania opieki medycznej na wysokim poziomie ma na celu stawianie człowieka w centrum procesu leczenia i prowadzenie badań naukowych z poszanowaniem życia i chrześcijańskich wartości moralnych – dodał.

Natomiast, jak przypomniał papież, „w krajach, w których systemy opieki zdrowotnej są niewystarczające lub ich brakuje, kościół stara się zaoferować ludziom możliwie jak najwięcej w zakresie opieki zdrowotnej, aby wyeliminować śmiertelność niemowląt i wykorzenić niektóre szeroko rozpowszechnione choroby.

W Polsce zaangażowanie kościoła w prowadzenie szpitali jest niewielkie.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe