Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pielęgniarka na płatnym, sześciodniowym urlopie szkoleniowym?
Źródło: KL, Rządowe Centrum Legislacji
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.12.2018
 
 
To prawdopodobne, bo projekt ustawy, który jest skierowany do konsultacji, przewiduje wprowadzenie płatnego, sześciodniowego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych. Chodzi o udział w konferencjach i kursach naukowych. Zmiana to efekt ustaleń porozumienia zawartego 9 lipca 2018 roku między OZZPiP, NIPiP, a MZ i NFZ.
Projekt wprowadza regulację umożliwiającą skorzystanie z urlopu szkoleniowego, na przykład po to, aby uczestniczyć w konferencjach i kursach naukowych, czyli szkoleniach w innych formach niż te specjalizacyjne, kursy kwalifikacyjne i dokształcające.

- Zmiana przepisów dotyczących płatnego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych wpłynie na wzrost zainteresowania podjęciem pracy oraz poprawę warunków pracy pielęgniarek i położnych w dużych przedsiębiorstwach, w sektorze mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Przeczytaj także: "Ukraińska pielęgniarka pomoże?", "Ukryta bomba w normach zatrudnienia pielęgniarek: szpitale stracą na "wystawianiu łóżek" i "Kłujący problem".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe