Archiwum

Pieniądze z KPO także na psychiatrię dziecięcą ►

Udostępnij:
– W najbliższych miesiącach doprowadzimy do ogromnej poprawy w psychiatrii dziecięcej. Mamy plany przeznaczenia na nią pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy – zapowiedział wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.
– Polityka Ministerstwa Zdrowia skierowana jest na zapewnienie jak najwięcej pieniędzy i kadr, aby poprawić stanu psychiatrii dziecięcej – powiedział wiceminister Konieczny 26 stycznia w Sejmie odpowiadając na pytanie posła Marka Hoka z Koalicji Obywatelskiej o tę dziedzinę medycyny.

– Chcemy iść w kierunku nowoczesnej psychiatrii – bardziej środowiskowej, aby nie skupiać się na leczeniu w dużych ośrodkach psychiatrycznych, wielodniowych, tygodniowych czy miesięcznych pobytach, ale postawić na to, żeby leczenie było bliższe miejscu zamieszkania, by odpowiadało potrzebom i było bardziej ukierunkowane na poszczególnych pacjentów, na ich problemy – podkreślił Konieczny, dodając, że „minister zdrowia Izabela Leszczyna traktuje to jako jeden z priorytetów początków swojej działalności w Ministerstwie Zdrowia”.

– Planujemy przeznaczyć pieniędzy z KPO także na rozwój psychiatrii dziecięcej – zapowiedział, przypominając o 3 mld złotych, które – jak mówił – są zapisane na potrzeby onkologii i właśnie psychiatrii dziecięcej.

– Doprowadzimy do ogromnej poprawy w psychiatrii dziecięcej w najbliższych miesiącach – zadeklarował Konieczny.

Fragment posiedzenia do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „(Nie)potrzebne skierowania”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.