Wyślij
Udostępnij:
 
 
Podsumowują wojewódzkie mapy potrzeb
 
Działy: Aktualności
Resort udostępnił w poniedziałek (20 marca) wojewódzkie podsumowania analiz dla opublikowanych map potrzeb zdrowotnych w zakresie 30 grup chorób.
- Mapy potrzeb zdrowotnych to narzędzie, które ma wpłynąć na polepszenie opieki zdrowotnej w poszczególnych regionach. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Mapy pozwalają monitorować efektywność systemu ochrony zdrowia. Wskazują pożądane i niepożądane zjawiska. Analizy zawarte w mapach to obiektywne i porównywalne źródło informacji dla wojewodów. Dzięki nim mogą zapoznać się z sytuacją w regionie i podejmować działania, które poprawią wskaźniki jakościowe placówek leczniczych - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Szczegółowe podsumowania wszystkich map jest dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia w zakładce: Mapy potrzeb zdrowotnych – Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe