Wyślij
Udostępnij:
 
 

Polska Federacja Szpitali apeluje do przyszłych europosłów

Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 21.05.2019
 
 
Apel przyjął formę listu otwartego adresowanego do wszystkich kandydatów startujących w eurowyborów.
- Przed doniosłym dla Europy wydarzeniem, jakim są wybory do Parlamentu UE, Polska Federacja Szpitali przesyłamy manifest, w którym pragniemy zwrócić uwagę kandydatów na kilka kluczowych działań w obszarze ochrony zdrowia – czytamy w liście.

Przesłanie PFSz wywodzi się z manifestu Europejskiej Federacji Szpitali i Ochrony Zdrowia HOPE, do której należy Polska Federacja Szpitali.

- Postrzegając kandydatów do PE jako przyszłych kreatorów polityki zdrowotnej na poziomie unijnym, pragniemy zaoferować pomoc przy pracach związanych z tworzeniem prawa i kreowaniu polityki zdrowotnej na forum Parlamentu Europejskiego – czytamy w liście.

Manifest zawiera cztery podstawowe postulaty.

Pierwszy zwraca uwagę na konieczność konsultacji społecznych i branżowych przy tworzeniu prawa. Drugi zwraca uwagę na zdrowie publiczne. Trzeci – w dobie starzenia się społeczeństw europejskich – zwraca uwagę na konieczność odpowiedniego zbalansowania opieki zdrowotnej i socjalnej. Czwarty – wobec nierówności w finansowaniu zdrowia dzielącymi państwa członkowskiego zwraca uwagę na konieczność lepszego wykorzystania budżetu UE do wyrównywania dysproporcji.

W przygotowaniu manifestu PFSz, który odnosi się do polskich warunków brała udział Anna Warczyńska, laison officer HOPE z ramienia PFSz oraz Jarosław J. Fedorowski, gubernator i członek prezydium HOPE, jednocześnie prezes PFSz.

Polska Fedaracja Szpitali, Termedia i "Menedżer Zdrowia" zapraszają na "Hospital & Healthcare Management 2019". Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie: www.termedia.pl/Hospital&HealthcareManagement2019.

Na konferencję można zarejestrować się na stronie: www.termedia.pl/Hospital&HealthcareManagement2019/Rejestracja.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe