Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Polska Federacja Szpitali częścią międzynarodowej organizacji

Autor: Krystian Lurka |Data: 16.06.2020
 
 
PFSz została członkiem Międzynarodowej Federacji Szpitali. – Jesteśmy zaszczyceni możliwością reprezentowania polskich szpitali na forum światowym. Dzięki członkostwu po raz pierwszy w ponad 90-letniej historii organizacji nasz kraj uzyskał w niej reprezentację – prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali i przewodniczący Rady Programowej „Menedżera Zdrowia”.
Prof. Fedorowski wyjaśnia, jak do tego doszło.

– Od pewnego czasu obserwuję działalność Międzynarodowej Federacji Szpitali. Pierwszy bezpośredni kontakt z IHF miałem w Muscat w Omanie podczas Światowego Kongresu Szpitalnego – mówi prezes Fedorowski, który był jednoosobową delegacją PFSz, pierwszym uczestnikiem i prezenterem z Polski.

– Kongres był imponujący, a kontakty nawiązane w Muscat zachęciły mnie do przedyskutowania z członkami zarządu PFSz możliwości bliższej współpracy z IHF. Pojawiła się pandemia COVID-19 i silna obecność IHF w mediach, zwłaszcza dzięki doskonałym webinarom i materiałom pomocniczym od kierowników szpitali z całego świata, pomogła nam podjąć decyzję o przyłączeniu się. Polska Federacja Szpitalna ma przywilej przystąpienia do Międzynarodowej Federacji Szpitalnej IHF, jedynej takiej organizacji na poziomie globalnym. Mamy nadzieję zorganizować światowy kongres szpitalny w Polsce w najbliższej przyszłości – wyjaśnia prof. Jarosław J. Fedorowski.

Przeczytaj także: „Prezes Fedorowski wyjaśnia, o co chodzi w akcji #niebojsieszpitala”, „Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość”, „Czy zmniejszono wynagrodzenie pielęgniarek?” i „Prezes Fedorowski: Lekarze nie chcą rekompensat”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.