Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prezydent Andrzej Duda włączył się do polemiki z antyszczepionkowcami
Źródło: BL, PAP, Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.11.2018
 
 
- Nie można rezygnować ze szczepień, bo to kwestia ochrony życia, przede wszystkim dzieci – powiedział pezydent Andrzej Duda, napominając antyszczepionkowców. Dodał, że nie można przejść do porządku dziennego, gdy chodzi o przypadki śmierci dzieci, których rodzice odmówili szczepień.
Przypomniał, że dzięki szczepieniom udało się wyeliminować wiele chorób, między innymi lHeinego-Medina.

- Andrzej Duda zwrócił uwagę, że odkąd istnieją szczepienia, bardzo wiele, przede wszystkim dzieci, zostało uratowanych od bardzo ciężkich chorób czy nawet śmierci - poinformował PAP, a "Dziennik Gazeta Prawna dodała: - Duda przyznał, że są środowiska, które dyskutują nad zasadnością szczepień, a w tle jest wielki przemysł farmaceutyczny. Stwierdził, że do sprawy szczepień podchodzi w sposób niezwykle wyważony.

- Rozmawiałem także z ekspertami - powiedział. - Lekarze nie mają wątpliwości, przynajmniej ci, z którymi ja rozmawiałem, że nie można z tego zrezygnować, bo to jest także kwestia ochrony życia, życia dzieci - przekonywał.

Przypomniał, że mamy przypadki śmiertelne dzieci, które nie zostały zaszczepione, bo taka była decyzja rodziców. – To nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego i spokojnie to zaakceptować. Tutaj trzeba bardzo sprawnie funkcjonującego, dobrze działającego aparatu państwowego, uczciwych ludzi, i tej kwestii trzeba bardzo pilnować - zaznaczył Duda.

Przeczytaj także: "Zaszczep swoje dziecko albo...", "Chmielowiec: Nie karzmy dzieci za uczynki rodziców w ten sposób, że nie będą mogły się uczyć z innymi" i "Szczepionki i pieniądze: fundusz kompensacyjny dotyczący NOP wciąż nie działa".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe