Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Jassem pokieruje światową polityką antytytoniową
 
Działy: Aktualności
Tagi: Jacek Jassem
Profesor Jacek Jassem, past-prezydent Polskiego Towarzystwa Onkologicznego stanie na czele Komitetu do spraw Kontroli Tytoniu i Rzucania Palenia (Tobacco Control and Smoking Cessation Committee).
Profesor Jassem stanie przed trudnym wyzwaniem. Polityka nieustającego windowania cen wyrobów tytoniowych na legalnym rynku doprowadziła do powstania we wszystkich krajach do rozwoju szarej sfery. I choć rzeczywiście podwyżki cen doprowadziły do znacznej redukcji sprzedaży wyrobów tytoniowych trudno ocenić skalę skuteczności. Klientów z szarej sfery statystyki nie rejestrują, choć palą nadal, co gorsza wyroby bardziej szkodliwe, bez odpowiedniej kontroli jakości.

Profesor jest kierownikiem Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. To absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizuje się w zakresie chemioterapii onkologicznej i radioterapii onkologicznej. Był prezydentem Polskiej Unii Onkologicznej.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe