Wyślij
Udostępnij:
 
 
Przedszkole dla nieszczepionych dzieci? To pytanie dla Polski, w Izraelu chcą wykluczyć nieszczepionych studentów
Źródło: BL, Pch24.pl
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 19.11.2018
 
 
Izraelscy politycy przedstawili projekt ustawy, która zabrania dzieciom i... dorosłym podjęcia oraz kontynuowania nauki na wszystkich etapach edukacyjnych, jeśli nie zaszczepią się w sytuacji zaistnienia obawy o wybuch w kraju epidemii.
- Tak zwane „prawo szczepień” byłoby stosowane we wszystkich szkołach – od przedszkoli po uniwersytety – i stanowi odpowiedź na pojawiające się w Izraelu przypadki zachorowań na odrę. Władze oskarżają o zachorowania tych, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko chorobie – podaje "Pch.24.pl" - cytuje władze Izraela: - W tym roku na odrę umarła osiemnastomiesięczna dziewczynka. To pierwsza śmiertelna ofiara choroby od 15 lat.

Lewicowe partie – Unia Syjonistyczna i Żydowski Dom – we współpracy z organizacją pozarządową Midaat, zaproponowały projekt ustawy w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień, który już zyskał aprobatę Ministerialnego Komitetu do spraw Prawodawstwa. Projekt ma być wkrótce podany pod debatę i głosowanie w Knesecie. Wymaga kolejnych trzech głosowań plenarnych, aby stać się obowiązującym prawem.

Proponowane rozwiązanie – wspierane przez Izraelskie Stowarzyszenie Medyczne – określa krajową politykę dotyczącą szczepień i radzenia sobie z tymi, którzy z nich rezygnują.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe