Sejm

Przegłosowali 2 mld zł dla mediów publicznych

Udostępnij:
232 posłów zagłosowało w czwartek wieczorem za przyjęciem ustawy, która przeznacza na dopłaty dla TVP i Polskiego Radia jako rekompensatę za ulgi abonamentowe, prawie 2 mld zł. 220 było przeciw, żaden z parlamentarzystów się nie wstrzymał. Trzech polityków z PiS nie uczestniczyło w posiedzeniu. To minister zdrowia Łukasz Szumowski, Bartosz Kownacki i Piotr Wawrzyk. Opozycja apelowała, by pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie onkologii.
Przed głosowaniem swoje stanowiska przeczytali przedstawiciele klubów poselskich.

- Macie okazje poprawić się, grzesznicy. Nie przekazujcie tych pieniędzy TV Władza - zwrócił się Grzegorz Braun z Konfederacji do posłów PiS.

Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej nawiązała do propozycji marszałka Senatu, by zamiast na TVP pieniądze przeznaczyć na wsparcie Narodowej Strategii Onkologicznej.

- PiS chce przekazać 2 mld zł na swoją telewizję. Potrzebujecie jej, bo boicie się prawdy. Boicie się, że Polacy zobaczą, jak lekceważycie ich problemy. Nie chcecie dać tych pieniędzy na leczenie raka. Ale mam nadzieję, że prezydent Andrzej Duda będzie miał tyle odwagi, żeby pojechać na oddziały onkologiczne i wytłumaczyć chorym, dlaczego nie do nich trafiły te środki - mówiła Kidawa-Błońska do posłów Prawa i Sprawiedliwości , a Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy dodała: - To co robicie to defraudacja pieniędzy i czyste świństwo.

To nie przekonało polityków Prawa i Sprawiedliwości.

O sprawie poinformowały TVN24 i „Gazeta Wyborcza”.

Przeczytaj także: „Szczurek-Żelazko, Latos i Maksymowicz nie wsparli onkologii”, „Grodzki: 2 mld zł zamiast na rządową propagandę powinniśmy przeznaczyć na onkologię” i „Narodowa Strategia Onkologiczna zaprezentowana u prezydenta Dudy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.