Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sejm

Przegłosowali ustawę o Funduszu Medycznym

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 18.09.2020
 
 
Sejm uchwalił ustawę o Funduszu Medycznym – za przyjęciem ustawy głosowało 440 posłów, przeciw było dwunastu, a dwóch się wstrzymało.
Sprzeciwiło się jedenastu posłów Konfederacji oraz Zbigniew Babalski z Prawa i Sprawiedliwości, wstrzymali – Andrzej Sośnierz z PiS i Riad Haidar z Koalicji Obywatelskiej.

Więcej o wynikach na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/Sejm9/glosowanie23

Zgodnie z przegłosowaną ustawą, celem Funduszu Medycznego jest wsparcie działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia w Polsce przez zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania. W dokumencie wyodrębniono cztery subfundusze – infrastruktury strategicznej, modernizacji podmiotów leczniczych, rozwoju profilaktyki i terapeutyczno-innowacyjny. O podziale pieniędzy decydować będzie minister zdrowia po konsultacjach z ekspertami. Dodatkowo ustawa przewiduje przeznaczenie 1 proc. przychodów funduszu w danym roku na pokrycie kosztów obsługi funduszu, czyli na pensje i inne wydatki administracyjne. Przy 4 mld zł budżecie będzie to 40 mln zł.

Przeczytaj także: „Posiedzenie Komisji Zdrowia o 4 miliardach złotych”, „Prof. Czauderna odpowiada na krytykę Funduszu Medycznego”,„Projekt ustawy o Funduszu Medycznym zmniejsza dotację do NFZ”, „Dziurawa ustawa”, „Janiszewski: Projekt ustawy o Funduszu Medycznym to odpowiedź na mój apel” i „Będą się starać o pieniądze, bo będzie taka możliwość, a nie dlatego, że ich potrzebują”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe