Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sejm

Przerwa w obradach

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.10.2020
 
 
Posłowie mieli zajmować się projektem PiS dotyczącym przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. Sejm rozpoczął obrady, ale szybko je przerwał. – Przegłosowaliśmy wniosek o ich odroczenie. Opozycja chce zablokować przyjęcie ustawy, na którą czekają Polacy – powiedział wicemarszałek Ryszard Terlecki.
W Sejmie…
20 października przegłosowano wniosek Koalicji Obywatelskiej o odroczenie obrad – za było 218, przeciw 207 – nieobecnych było 28 posłów PiS, między innymi poseł Jarosław Kaczyński. Opozycje argumentowała, że potrzebuje czasu na zapoznanie się z projektem ustawy, który ma 45 stron. Projekt wpłynął do Sejmu 18 października wieczorem.

Więcej o wynikach na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/Sejm9/posiedzenie19/glosowanie23.

Jak skomentował to wicemarszałek Terlecki?

– Opozycja, ściślej mówiąc Platforma Obywatelska, chce zablokować przyjęcie ustawy, na którą czekają Polacy. Głosowanie wypadło tak, jak wypadło. Jesteśmy zmuszeni przerwać obrady Sejmu do 21 października, co opóźni przyjęcie ustawy – stwierdził Terlecki w Sejmie.I na Twitterze…
Sprawę skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Jeśli nie możesz pomóc, to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało ze zdrowiem – napisał minister Niedzielski.Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19”.

Przeczytaj także: „Niebezpieczne zapisy w poselskim projekcie ustawy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe