Wyślij
Udostępnij:
 
 
Radziwiłł: Najprawdopodobniej przyspieszymy tempo wzrostu nakładów na zdrowie
 
Działy: Aktualności
- Jeśli sytuacja gospodarcza na to pozwoli - a wszystko wskazuje na to, że tak będzie - to nakłady na zdrowie w następnych latach będą znacznie wyższe niż minimalne progi przewidziane ustawą – zapowiedział Konstanty Radziwiłł.
Minister zdrowia bronił w Sejmie rządowego projektu ustawy zakładającej, że wydatki na zdrowie w najbliższych dwóch latach wzrosną w 2019 roku do poziomu ledwie 4,86 proc. PKB, by dopiero w roku 2025 osiągnąć 6 proc.

Właśnie wolne tempo zwiększania wydatków było przedmiotem największej krytyki opozycji. - Perspektywa roku 2025 i wzrostu nakładów do 6 proc. PKB jest to perspektywa tak odległa, że pan jako minister nie może deklarować w roku 2017 tego typu działań, które są oczywiście spóźnione, są za wolne i nie odpowiadają na potrzeby zdrowotne Polaków - mówił Michał Szczerba, poseł PO.

W odpowiedzi na taką krytykę minister bronił się zapowiedzią, że wydatki będą najprawdopodobniej rosły szybciej, tyle, że uzależnił to od utrzymania korzystnych trendów rozwojowych w gospodarce.

Opozycja zgłosiła poprawki ustawowe przyspieszenie tempa wzrostu nakładów. Wszystkie zostały negatywnie zaopiniowane przez sejmową Komisję Zdrowia.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe