Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta

Radziwiłł wojewodą mazowieckim

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Krystian Lurka
|
Premier Mateusz Morawiecki powołał byłego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na stanowisko wojewody mazowieckiego.
W poniedziałek podczas uroczystego powołania premier Morawiecki podkreślił, że wojewodowie to ważni przedstawiciele rządu w terenie. - Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Skomentował to były minister zdrowia.

- Chcę wdrażać na terenie województwa politykę rządu i jednocześnie współpracować z jednostkami samorządu terytorialnego. Urząd musi działać sprawnie na co dzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową - podkreślił Radziwiłł.

Krótko o Konstantym Radziwille
Nowy wojewoda jest specjalistą medycyny rodzinnej. Od 1993 do 2015 r. aktywnie działał w samorządzie lekarskim, w latach 2001-2010 pełnił funkcję prezesa NRL, a od 2015 do 2018 r. był ministrem zdrowia i jednocześnie zasiadał w senackich ławach, będąc politykiem PiS. W październiku 2019 roku w wyborach do Senatu przegrał walkę o fotel senatora z Michałem Kamińskim z KO.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.