Wyślij
Udostępnij:
 
 

Resort szykuje stypendia dla początkujących pielęgniarek

Źródło: BL, Dziennik Gazeta Prawna, PAP
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 23.03.2018
 
 
Ministerstwo zdrowia planuje przyznawać stypendia w wysokości kilkuset złotych dla osób kończących studia pielęgniarskie i rozpoczynających pracę w zawodzie. Minister Łukasz Szumowski chce, by program ruszył już w październiku, byłby sfinansowany z funduszy UE.
Resort chce przyznawać młodym pielęgniarkom, położnym i ratownikom medycznym "stypendium ministerialne na podwyższenie kwalifikacji". Dodatkowe pieniądze mają zachęcić absolwentów tych kierunków do podejmowania pracy w zawodzie. MZ chce, by stypendium było przyznawane już pod koniec studiów i przez pierwsze lata po podjęciu pracy (np. przez dwa lata).

Pieniądze otrzymywałyby te osoby, które zdecydowały się na pracę w placówce mającej umowę z NFZ. Wysokość stypendium byłaby niezależna od wysokości pensji pielęgniarki lub ratownika.

- Dodatkowe wynagrodzenie otrzymywałyby także doświadczone pielęgniarki, które sprawują opiekę mentorską nad rozpoczynającymi pracę w zawodzie – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Minister Łukasz Szumowski chce, by program ruszył już w październiku.

Przeczytaj także: "Ministerstwo chce upoważnić sekretarki medyczne do wystawiania e-zwolnień".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe